3 lutego 2013

Czarująca piękność.. WiP 6

3 lutego 2013
Guild of Harmony Phoenicia WiP 6
Malowanie Phoenicii idzie prawie tak, jak planowałem, stąd tym razem jestem pewien, że będę w stanie codziennie aktualizować jej WiP. =)

Dzisiaj przedstawiam Wam szóstą część mojego malowania Guild of Harmony Phoenicia WiP i oczywiście następną część poradnika malowania krok po kroku.

Kliknij, jeśli nie widziałeś pierwszej, drugiej, trzeciej lub czwartej części poradnika.
 • Czas pomalować Phoenicii przepaskę, paski i pergaminy.
 • Pomaluj podstawowy kolor przepaski i pasków bardzo rozcieńczonym Jokaero Orange (Macharius Solar Orange). Pozostaw tylko odrobinę bazowego koloru widoczną w najgłębszych zagłębieniach (zagięcia przepaski, bardzo blisko jej skóry i w innych niewidocznych miejscach).
  Pomaluj podstawowy kolor pergaminów bardzo rozcieńczonym Ratskin Flesh (Dwarf Flesh). Pozostaw tylko odrobinę bazowego koloru widoczną w najgłębszych zagłębieniach (zagięcia pergaminów i w innych niewidocznych miejscach).
  By osiągnąć ładne przejście kolorów, nakładaj bardzo cienką warstwę farby, a następnie kolejną, ale zostawiając odrobinę poprzedniej warstwy widoczną.
Guild of Harmony Phoenicia WiP 6 Guild of Harmony Phoenicia WiP 6
 • Pomaluj pierwsze rozjaśnienie przepaski i pasków bardzo rozcieńczonym Troll Slayer Orange (Blazing Orange).
  Pomaluj pierwsze rozjaśnienie pergaminów bardzo rozcieńczoną mieszaniną 2:1 Ratskin Flesh (Dwarf Flesh) i Ushabti Bone (Bleached Bone).
  Pozostaw odrobinę poprzedniej warstwy widoczną. Skup się na wyróżnionych elementach.
Guild of Harmony Phoenicia WiP 6 Guild of Harmony Phoenicia WiP 6
 • Pomaluje ostatnie rozjaśnienie przepaski i pasków bardzo rozcieńczonym Fire Dragon Bright. Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych elementach.
  Pomaluj drugie rozjaśnienie pergaminów bardzo rozcieńczoną mieszaniną 1:1 Ratskin Flesh (Dwarf Flesh) i Ushabti Bone (Bleached Bone). Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych elementach.
  Pomaluj trzecie rozjaśnienie pergaminów bardzo rozcieńczoną mieszaniną 2:1 Ushabti Bone (Bleached Bone) i Ratskin Flesh (Dwarf Flesh). Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych elementach, gdzie pada światło.
  Masz teraz 2 opcje: pierwszą, jest wykorzystanie, dopiero co użytej torebki od herbaty do postarzenia pergaminów (brudna, ale bardzo dobra technika =)) lub drugą - zrób glaze z Balor Brown (Snakebite Leather), mieszając go 1:6-8 z wodą i oszczędnie nakładając na pergaminy.
Guild of Harmony Phoenicia WiP 6 Guild of Harmony Phoenicia WiP 6
W następnych dniach chcę pomalować Phoenicię i każdego dnia, jeśli dam radę, pokazywać Wam zdjęcia WiP i rozszerzać jej poradnik malowania. Do następnego!

Jeśli spodobał Ci się mój blog, proszę zostaw swój komentarz, wpisz się do księgi gości, odwiedź kanał TFH na YouTube i podziel się blogiem ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie! Bądźcie czujni..