2 lutego 2013

Czarująca piękność.. WiP 5

2 lutego 2013
Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
Dość długa "chwila" minęła, odkąd ostatni raz coś napisałem na blogu, ale niestety byłem bardzo chory i ledwo zdolny do jakiejkolwiek pracy na komputerze, a co dopiero do normalnego działania pędzlem. Jestem już jednak z powrotem i jak już pewnie zauważyliście, na blogu zaszło wiele zmian pod moją nieobecność. Mam nadzieję, że nowa szata graficzna przypadnie Wam do gustu! Jeśli macie jakieś sugestie, dotyczące wyglądu strony, proszę o komentarz! =) Przy okazji, zapraszam do odwiedzenia i pozostawienia wpisu w Księdze Gości!

Dzisiaj przedstawiam Wam piątą część mojego malowania Guild of Harmony Phoenicia WiP i oczywiście następną część poradnika malowania krok po kroku.

Kliknij, jeśli nie widziałeś pierwszej, drugiej lub trzeciej części poradnika.
 • Czas pomalować Phoenicii gorset, leginsy i buty.
  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj podstawowy kolor ubrania bardzo rozcieńczoną mieszaniną 2:1 Naggaroth Night i Macragge Blue (Mordian Blue). Pozostaw tylko odrobinę bazowego koloru widoczną w najgłębszych zagłębieniach (w zagięciach ubrania, bardzo blisko jej sukni i w innych niewidocznych miejscach). By osiągnąć ładne przejście kolorów, nakładaj bardzo cienką warstwę farby, a następnie kolejną, ale zostawiając odrobinę poprzedniej warstwy widoczną.
  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj pierwsze rozjaśnienie bardzo rozcieńczoną mieszaniną 1:1 Naggaroth Night i Macragge Blue (Mordian Blue). Pozostaw odrobinę poprzedniej warstwy widoczną. Skup się na wyróżnionych częściach ubrania. Nie widać za dużych zmian na zdjęciach, ale zaufajcie mi, w rzeczywistości różnica jest widoczna. =)


  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj drugie rozjaśnienie bardzo rozcieńczoną mieszaniną 1:3 lub nawet 4 Naggaroth Night i Macragge Blue (Mordian Blue). Jak zwykle, skup się na wyróżnionych i górnych częściach ubrania. Jeśli będziesz nakładał bardzo cienką warstwę farby, łatwo osiągniesz niezłe przejście kolorów.  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj trzecie rozjaśnienie (tym razem właściwe) bardzo rozcieńczonym Macragge Blue (Mordian Blue). Skup się na wyróżnionych i górnych częściach ubrania, gdzie pada światło, ale rozjaśnij również niektóre dolne partie, bo z całą pewnością figurka będzie oglądana z każdej strony.  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj czwarte rozjaśnienie (jeśli nie potrzebujesz malować tylu warstw, po prostu omijaj co drugi podpunkt) bardzo rozcieńczonym Macragge Blue (Mordian Blue), zmieszanym z odrobiną Caledor Sky (Enchanted Blue). Skup się na wyróżnionych i górnych częściach ubrania, gdzie pada światło.  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj piąte rozjaśnienie (ostatnie do efektu przejścia kolorów) bardzo rozcieńczonym Macragge Blue (Mordian Blue), zmieszanym z większą niż poprzednio ilością Caledor Sky (Enchanted Blue). Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych częściach ubrania, gdzie pada światło. Przejście kolorów powinno być już całkiem niezłe, ale Phoenicia potrzebuje jeszcze trochę dramatycznego rozjaśnienia.
  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj szóste rozjaśnienie (pierwsze rozjaśnienie dramatyczne) bardzo rozcieńczonym Caledor Sky (Enchanted Blue). Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych częściach ubrania, gdzie pada światło. Od tego etapu, każda warstwa powinna być nakładana delikatniej, oszczędniej i coraz bardziej, jako rozjaśnienie liniowe.


  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj siódme rozjaśnienie (drugie rozjaśnienie dramatyczne) bardzo rozcieńczonym Caledor Sky (Enchanted Blue), zmieszanym z odrobiną White Scar (Skull White). Skup się na bardzo wyróżnionych i górnych częściach ubrania, gdzie pada światło. Farba powinna być nakładana bardzo delikatnie, bardzo oszczędnie i zawsze, jako rozjaśnienie liniowe.

  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Pomaluj ósme rozjaśnienie (ostatnie) bardzo rozcieńczonym Caledor Sky (Enchanted Blue), zmieszanym z większą niż poprzednio ilością White Scar (Skull White). Używaj farby tylko do najwyżej położonych części ciała, gdzie światło pada najmocniej. Farba powinna być nakładana tylko w kilku miejscach i zawsze, jako rozjaśnienie liniowe lub nawet punktowe.

  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Następnie, nałóż delikatnie rozcieńczonego Guilliman Blue glaze, by osiągnąć lepsze przejście między kolorami i usunąć przesadzone rozjaśnienie dramatyczne. Póki glaze jest wciąż mokry, pomaluj buty Phoenicii Kantor Blue (Regal Blue).
  Guild of Harmony Phoenicia WiP 5
 • Zostało mi mało czasu na malowanie i za późno zorientowałem się, że bezwiednie nakładałem jedną warstwę za drugą na Phoenicii buty i nawet nie pomyślałem o robieniu zdjęć, więc wskażę tylko kolory, których użyłem: po Kantor Blue (Regal Blue) nałożyłem Macragge Blue (Mordian Blue), później Caledor Sky (Enchanted Blue), następnie Caledor Sky (Enchanted Blue), zmieszany z odrobiną White Scar (Skull White), później Caledor Sky (Enchanted Blue), zmieszany z większą niż poprzednio ilością White Scar (Skull White).
W następnych dniach chcę pomalować Phoenicię i każdego dnia, jeśli dam radę, pokazywać Wam zdjęcia WiP i rozszerzać jej poradnik malowania. Do następnego!

Jeśli spodobał Ci się mój blog, proszę zostaw swój komentarz, wpisz się do księgi gości, odwiedź kanał TFH na YouTube i podziel się blogiem ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie! Bądźcie czujni..